Na hali judo SGKS Wybrzeże wystąpiła rekordowa liczba zawodników pragnących zakwalifikować się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. UKS Grizzly Gdańsk reprezentowało pięcioro zawodników, z których ten wyczyn udało się dokonać Marysi Stoli w wadze do 52 kg, a Bartłomiej Groen [kat. wag. -73kg] załapał się na listę rezerwową. Z jednej strony mało kwalifikacji, ale z drugiej strony my trenerzy jesteśmy dumni z postawy i waleczności naszych zawodników, ale o tym za chwilę. No i ważna sprawa: Kacper Płachecki [-60kg], Bartosz Brzozowski [-73kg] i w/w Bartłomiej Groen będą mieli okazję wystartować jeszcze w przyszłym roku w tej kategorii wiekowej.

Maria stoczyła cztery pojedynki, z których wygrała dwa, które to dały jej drugie miejsce na podium. Widać było, że nasza zawodniczka nie ma problemów z siłą i wytrzymałością, ale brak jest obicia, czyli po prostu obecności na randori międzyklubowym, co w tej chwili może być zrozumiałe ze względu na sytuację panującą w kraju. Jednakże w dwóch wygranych walkach było widać ewidentną przewagę Marysi nad przeciwniczkami, a w przegranych problem, o którym wspomnieliśmy wyżej, także jest do dopracowania przed nadchodzącymi po wakacjach Mistrzostwami Polski.

Kacper Płachecki miał ewidentne problemy z niepasującym mu uchwytem przeciwników oraz wytrzymałością i zakończył kwalifikację na siódmej pozycji z bilansem dwóch walk przegranych i jedną wygraną. Obcięcie z powodów szkolnych 3 treningów spośród 5 w tygodniu musi się zakończyć brakiem tlenu. Czasy zdalnego nauczania też nie sprzyjają.

Adrian Sałata [-60kg] zakończył eliminacje na 9 pozycji z identycznym bilansem co Kacper – jedna wygrana, dwie przegrane. Widać było, że doskwiera kontuzjowany bark. Przez tego uciekło kilka naprawdę niezłych akcji w parterze i stąd też taki wynik a nie inny. Ale mimo kontuzji Sałat podjął walkę i było naprawdę na co popatrzeć.

Bartek Brzozowski i Bartek Groen reprezentowali nas w kat. wag. do 73 kg. Brzoza stoczył piękny pierwszy pojedynek – niestety przegrany i odpadł z rywalizacji. Groen stoczył łącznie 5 walk, z których wygrał 3, które to zwycięstwa uplasowały go dopiero na pozycji 7, co uzmysławia jak ciężka była to rywalizacja, a która to umieściła go na liście rezerwowej do OOM.

Gratulujemy Wam wyników niezależnie od miejsca! Było na co popatrzeć a Wasze judo zaczyna być naprawdę miłe dla oka i serca!

Za tydzień Puchar Polski w Gdyni, więc trzymajmy kciuki!