W miniony weekend stolicą polskiego judo na pewno stała się Gdynia i tamtejsza hala GCS przy Olimpijskiej. Przez trzy dni zmagały się tutaj setki judoków z całej Polski począwszy od rocznika 2009 a skończywszy na zawodnikach z grupy wiekowej junior.

KJ Grizzly Gdańsk reprezentowało łącznie dwanaścioro zawodniczek i zawodników w tym dwie młodziczki. Wspaniale sprawił się Piotr Rychter w kat. wag. -46kg, który stoczył cztery walki ze wszystkich wychodząc zwycięsko, czyli ze złotem na szyi. W tej samej wadze wystartował Hubert Helowicz [1w,2p], który stanął na ostatnim, trzecim miejscu na podium. Po brąz sięgnał również Mateusz Szafrański [1w,2p] w kat. wag. do 42kg. Krążek tego samego koloru wywalczył Bartek Brzozowski w wadze do 60kg z identycznym bilansem walk, jak powyżsi brązowi medaliści.

Nie był to na pewno najlepszy dzień Kacpra Płacheckiego [-42kg], który wygrał jedną walkę i przegrał kolejne dwie, choć na pewno wypadł lepiej od kolegów z tej samej kat. wag. – Janka Filipiaka i Szymona Zdunka, którzy polegli w obu swoich pojedynkach. Podobny bilans walk zaliczyli Bartek Juszkiewicz [-36kg] oraz Adam Molik [-42kg]. Dobrze rozpoczął turniej Marcel Goc [-33kg] wygrywając pierwszy bój, jednak w kolejnych dwóch, mimo sporej waleczności musiał uznać wyższość rywali. Na tym zakończyliśmy piątek.

W sobotę na macie pojawiły się na krótką chwilę, bez sukcesu Alicja Płachta [-63kg] oraz Maria Stola [-52kg]. Niestety obie nasze młodziczki, mimo chęci do walki i czasem całkiem zgrabnych pojedynków odpadły z turnieju po swoich porażkach. Sporo pracy jeszcze przed nami, ale wszystko jest na dobrej drodze! Cierpliwość i praca na treningach z pewnością dadzą o sobie znać przyszłymi wygranymi!