W sobotę 2 grudnia odbył się pierwszy w tym sezonie turniej, w którym wzięło udział zaledwie 9-cio Grizzly – sezon chorobowy nie wybiera ;).

W pierwszej grupie wiekowej mieliśmy czterech reprezentantów. Wśród nich wyróżnił się Czarek Pisarczuk [-25kg], który wygrał 2 pojedynki spośród 3 i wywalczył medal brązowy. Marcel Maderski [-27kg], Aleksander Tubek [-28kg] i Jakub Rzucidło [-26kg] dzielnie stawiali czoła swoim przeciwnikom, jednak nie udało im się wygrać żadnego pojedynku. Każdy z nich stoczył po dwie walki i to w większości w pełnym wymiarze czasu, a o wyniku musieli tu decydować sędziowie.

Druga grupa wiekowa objęła dzieci z roczników 2009/2010 a wśród nich boje z naszego klubu toczyła m.in. Emilka Juszczyk [-45kg], która wygrywając wszystkie swoje cztery walki zajęła miejsce pierwsze w swojej kategorii wagowej. Szymon Juszczyk [-42kg] podążał krokami siostry, jednakże zajął miejsce tuż poza podium – 5 – wygrywając dwie spośród 4 walk. W tej kategorii wiekowej mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta, który wywalczył medal brązowy – Karola Pisarczuka w wadze do 27kg [1w, 2p].

Najstarsza grupa wiekowa obejmowała roczniki 2007/2008. W niej to mieliśmy czterech judoków, którzy przywieźli z Gdyni 2 medale koloru srebrnego. Krążki te wywalczył Mateusz Szafrański [-46kg] i Hubert Helowicz [-60kg]. Szafran stoczył łącznie 4 walki, z których wygrał 3 – Hubert natomiast stoczył dwa pojedynki – jeden wygrał i jeden przegrał. Piotr Rychter [-50kg] wylądował poza podium na miejscu 5 wygrywając pierwszą walkę, a w kolejnych dwóch musiał uznać wyższość swoich przeciwników. Nie był to udany dzień dla Aszota Kamińskiego [-46kg], który tym razem poszedł po naukę w obu swoich pojedynkach.