W sobotę 15 lutego odbyły się Mistrzostwa Regionu Pomorskiego Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów, na których reprezentowało nas łącznie ośmioro zawodników.

Dość wysoki poziom walk, dodać należy, że Maja Grochowiecka [-44kg], Mateusz Szafrański [-46kg] i Piotr Rychter [-46g] wystartowali w kategorii wiekowej młodzik, gdzie mierzyli się z zawodnikami czasem i o 2 lata starszymi, co w przypadku młodzików bywa wprost przepaścią ze względu i na wyszkolenie technicznie jak i różnicę w sile. Szczególnie dobrze sprawił się tutaj Szafran, który sięgnął po medal brązowy wygrywając dwie spośród trzech walk. Maja wygrała jeden pojedynek [walka dodatkowa z inną kategorią wagową] spośród trzech i również uplasowała się na miejscu trzecim. Piotrkowi nie udało się przejść walk eliminacyjnych i odpadł po pierwszym pojedynku. Po medal koloru srebrnego sięgnął Szymon Bartosiak [+90kg]. Miejsca punktowane siódme w młodzikach padły jeszcze łupem Szymona Zdunka i Kacpra Płacheckiego [obaj -55kg].

W kategorii wiekowej juniora młodszego mieliśmy dwoje reprezentantów: Marię Stola [-52kg], która przegrała jedynie swoją walkę finałową, a tak szła sprawnie i pewnie do finału pokonując dwie rywalki i w ten sposób zgarnęła złoto; oraz Adriana Sałatę [-60kg], który wywalczył brąz wygrywając dwa pojedynki i ulegając przeciwnikowi w jednej potyczce.