W sobotę 28 maja odbyły się organizowane przez Pomorski Okręgowy Związek Judo Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików i Dzieci Starszych w Judo. Zawody te odbyły się przy współpracy klubów KS AZS AWFiS Gdańsk, SGKS Wybrzeże i UKS Grizzly Gdańsk na historycznej hali judo gdańskiej AWFiS. W turnieju tym wzięło udział ok 150 zawodników z grup wiekowych U14 i U12 z 15 klubów zrzeszonych w POZJudo. Zawody te były zawodami rankignowymi do kadry wojewódzkiej młodzika.

Z ramienia naszego klubu w pierwszej grupie wiekowej, czyli młodzika, wystartowało 5 zawodników: Dawid Kamiński [+90], Mateusz Szafrański [-66kg], Wojciech Szwacki [-66kg] oraz dziewczyny z rocznika 2009, które miały prawo startu w tej grupie wiekowej – Pola Wiśniewska [-52kg] i Maja Szwacka [-40kg].

Pełnoprawni młodzicy wykonali plan w 75%: Mateusz Szafrański stoczył zwycięsko 5 walk w kat. wag. do 66 kg i został Mistrzem Województa Pomorskiego Młodzików. W tej samej wadze startował Wojtek Szwacki, który dwa pojedynki wygrał i dwa przegrał plasując się końcowo na miejscu III. W wadze +90kg wystartował Dawid Kamiński, który stoczył łącznie 3 walki: w dwóch pojedynkach uległ rywalom, ale z ostatniego wyszedł zwycięsko i na jego szyi zawisł medal brązowy. Pola Wiśniewska [rocznik 2009] trafiła na bardzo mocne przeciwniczki i odpadła z rywalizacji młodziczek, natomiast Maja Szwacka [również rocznik 2009] miała w swojej wadze tylko jedną przeciwniczkę, z która przegrała dwie walki [tak to działa w takim przypadku] – siłą rzeczy stanęła na drugim miejscu podium – historia nie będzie pytała o ilość walk, ale o miejsce ;).

W kategorii wiekowej dzieci starszych mieliśmy następujących reprezentantów: Emila Juszczyk [-63kg], Mateusz Sawczyszyn [-60kg], Szymon Juszczyk [-60kg], Pola Wiśniewska [-52kg], Dominika Kostusik [-44kg], Maja Szwacka i Lena Jatkiewicz [-40kg]. Pola postanowiła odegrać się za poranne niepowodzenie i po wygranych 3 walkach stanęła na najwyższym podium zawodów tej grupy zostając Mistrzynią Województwa Pomorskiego Dzieci Starszych w Judo identycznie jak Dominika Kostusik, która w swojej wadze nie miała żadnej rywalki i dzięki temu otrzymała krążek w kolorze najdroższego kruszcu. Srebro zawisło ponownie jak rano na szyi Mai Szwackiej, której bilans walk wygranych i przegranych wynosił 2:2 – w tej samej wadze wystartowała jeszcze Lena Jatkiewicz, ale bez powodzenia odpadając w eliminacjach. Podobnie nie miał swojego dnia Szymon Jusczyk, który również po przegraniu 2 pojedynków odpadł z rywalizacji. Miejsca III w swoich wagach zgarnęli Mateusz Sawczyszyn, który wygrał 2 spośród swoich 3 pojedynków oraz Emilka Juszczyk z identycznym jak Mati bilansem walk.

Gratulujemy postawy naszym zawodnikom!

Już za tydzień czeka nas ogromny sprawdzian w Gdyni, która w dniach od 03 do 05 czerwca stanie się stolicą polskiego Judo.