Żukovia Judo Cup [25.09.2021]

Nasze Misie nie próżnują i od września spędziły na matach w całej Polsce mnóstwo czasu: od północy, poprzez wschód aż do centrum. Jeden z pierwszych turniejów w tym sezonie startowym, to Żukovia Judo Cup [25.09.2021], w którym udział wzięło 21 zawodników i zawodniczek z naszego klubu. Z Żukowa przywieźliśmy łącznie 16 medali w tym 7 brązowych, 2 srebrne i 7 złotych. Łatwo nie było, bo w małej stolicy Kaszub pojawiły się kluby z całego Trójmiasta i okolic, a wiadomo, że u nas to judo słabe nie jest i niektórzy musieli stoczyć naprawdę mocne boje by stanąć w ogóle na podium. Stąd też każdemu zawodnikowi – niezależnie od miejsca – przybijamy piątkę za postawę i odwagę stanięcia na macie naprzeciwko Waszych przeciwników.

Drużynowo zajęliśmy miejsce 5, także naprawdę jest to piękna postawa naszych zawodników!

W kategorii dzieci młodszych osiągnięcia były następujące:

Medale złote:

 1. Marcel Weltrowski
 2. Weronika Kwapis
 3. Leon Szewczyk
 4. Jarosław Rytlewski

Medale srebrne:

 1. Lila Szewczyk

Medale brązowe:

 1. Cezary Pisarczuk
 2. Witek Gołębiewski
 3. Kacper Braszka

Kategoria dzieci starszych – wyniki:

Medale złote:

 1. Antek Wiśniewski
 2. Karol Pisarczuk
 3. Emilia Juszczyk
 4. Oktawian Buczyński

Medale srebrne:

 1. Filip Żyło
 2. Wojtek Szwacki

Medale brązowe:

 1. Maja Szwacka
 2. Mateusz Sawczyszyn
 3. Pola Wiśniewska

Kategoria młodzik:

Medale brązowe:

 1. Janek Kuczyński
 2. Szymon Zdunek

Miejsce 5:

 1. Mateusz Szafrański

Masuria Judo Cup [09.10.2021]

Do Krainy Tysiąca Jezior rusyzliśmy wczesnym rankiem. Do Ełku udało się 10 Niedźwiedzi, którzy wywieźli z tego pięknego miasta 3 medale ze złota, 4 ze srebra, a pozostali nasi wojownicy gdzieś tam ugrzęźli w eliminacjach – zdarza się! Turniej nie był turniejem łatwym: kluby z całej Polski, więc każda wygrana walka była naprawdę sukcesem. Dobra organizacja zawodów sprawiła, że starczyło czasu i na pizzę po turnieju – oczywiście nie tylko dla zwycięzców.

Przy wyjeździe mocno wspomogli nas Państwo Pusz, którzy wręczyli całej drużynie „kulki mocy”, które swą siłą na pewno bardzo mocno nas wspomogły oraz Pan Tomasz Weltrowski, który nie dość, że wspierał zawodników na macie, to ułatwił nam transport zawodników na miejsce zawodów i z powrotem. Ogromnie podziękowania!

Wyniki zawodów:

Medale złote:

 1. Emilia Juszczyk
 2. Tobiasz Jatkiewicz
 3. Antek Wiśniewski

Medale srebrne:

 1. Marcel Weltrowski
 2. Maja Szwacka
 3. Pola Wiśniewska
 4. Wojtek Szwacki

Miejsca 5:

 1. Róża Pusz
 2. Mikołaj Sobol
 3. Oktawian Buczyński

Puchar Polski Masters w Płocku [16.10.2021]

W ostatnią sobotę do Płocka udało się dwoje naszych zawodników: Paweł Stopieńki [kat. wag. – 90kg] oraz Wojciech Oleszczuk [+100kg]. Drugi z nich to debiutant w judo. Paweł wystartował w dwóch kategoriach wagowych: w swojej docelowej do 90 kg, gdzie zajął miejsce pierwsze oraz kat. OPEN, gdzie zajął miejsce drugie. Wojtek stoczył dwie walki w swojej kat. docelowej i nie udało mu się wejść do strefy medalowej.

Obu Panom gratulujemy postawy i dobrych walk!

rpt

rpt