W dniu 18 maja odbył się turniej Kaszebe Judo Cup, który śmiało można nazwać Mistrzostwami Kaszub Dzieci a organizowany był przez Uczniowski Klub Judo Mosty. Sam turniej był bardzo dobrze zorganizowany, wystartowało w nim łącznie 312 zawodników z 18 klubów, którzy stoczyli łącznie 549 walk. Dla większości naszych Grizzly był to drugi start w życiu po marcowym turnieju pierwszego kroku. A podsumowanie wyników naszego klubu można opisać tak:
– łącznie startowało 39 zawodników z naszego klubu, którzy wywalczyli drużynowo 4 miejsce, zdobywając 4 medale złote , 10 medali srebrnych oraz 8 medali brązowych oraz kilkanaście punktowanych miejsc 4, 5 i 7.
Szczególnie dobrze sprawdzili się Zawodnicy z grup najmłodszej, czyli z roczników 2016, 2017 i rodzynka z 2018 oraz z grupy najstarszej, czyli roczników 2012 i 2013. Często bywali oni bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych, szybko wygrywali walki i tanio skóry nie oddawali podczas walk z mocniejszymi przeciwnikami.
Nieco gorzej drużynowo wypadliśmy w grupie średniej, czyli zawodników z roczników 2014 i 2015 i tutaj zabrakło u niektórych nieco doświadczenia oraz obicia, ale pracą na treningach ogarniemy te braki . Natomiast i tu nie obyło się bez kilku medali wywalczonych w pięknym stylu i bez kompleksów z czego jesteśmy bardzo dumni
Zawodnicy z grupy średniej tanio skóry nie sprzedawali, więc widać, że zależy im na dobrym judo a porażki traktują jako lekcję a nie koniec świata
Gratulujemy postawy i walk wszystkim, którzy mieli odwagę i chęć stanąć wczoraj na kosakowskiej tatami!

 
Wyniki:
Miejsca I:
– Hanna Partyka
– Leon Szewczyk
– Liliana Szewczyk
– Marcel Weltrowski
 
Miejsca II:
– Zuzanna Ciszewska
– Jan Domaracki
– Veronica Kramskaya
– Oliwier Kuryłowicz
– Henryk Mach
– Bartłomiej Mróz
– Kristina Sashnova
– Victor Tarasiewicz
– Stanisław Tomicki
– Tymon Zając
 
Miejsca III:
– Paweł Sliż
– Fryderyk Kowalski
– Marcin Klimczak
– Jagoda Jaśkiewicz
– Wiktoria Grzywacz
– Leo Gosiewski
– Piotr Dominiak
– Tymon Bujniewicz
 
Miejsca IV:
– Marianka Czernecka
– Gaja Kradziecka
– Filip Nowicki
– Nina Rolka
– Mikołaj Ziętkowski
 
Miejsca V:
– Borys Zakrzewski
– Adam Wróblewski
– Oskar Lewalski
– Juliusz Bank
 
Miejsca VII:
– Mikołaj Kortas
 
Rundy eliminacyjne:
– Szymon Babula
– Jakub Borejszo
– Szymon Danowski
– Maja Drygiel
– Borys Niedźwiecki
– Nadia Scheel
– Maria Tkaczyk