Mistrzostwa Polski Masters wpisały się już na stałe w kalendarz zawodów naszego klubu. Tym razem wyruszyliśmy zwartą ekipą 18 zawodników połączonych klubów AZS AWFiS, Wataha Gdynia, Conrad Gdańsk, Jaguar Gdańsk, Simba Reda, Bushido Kowale, Gwardia Szczytno i Grizzly Gdańsk. Łącznie naszym łupem padło pięć medali złotych, dwa srebrne i trzy brązowe, także całkiem przystojny wynik jak na takich dziadków młodych sercem.

Grizzly Gdańsk rezprezentowali Krzysztof Kędziora w kat. wiekowej M4 w wadze do 90 kg [zeszłoroczny Vice Mistrz Polski], którzy stoczył zwycięsko dwie walki pozwalające mu stanąć na najwyższym stopniu podium. Podobnie Paweł Stopieński [zeszłoroczny Mistrz Polski], który ma za sobą bardzo mocny rok startowy – to był bodajże jego 8 turniej w tym roku – sięgnął po złoto wygrywając dwa pojedynki spośród trzech. Wszystkie walki odbywały się z dogrywką, więc nasz reprezentant w kat. wiekowej M1 w wadze do 90kg musiał dać z siebie naprawdę szybko. W tej samej kategorii wiekowej reprezentował nas w wadze do 81kg Maciej Grzegorczyk, dla którego był to debiut w jego drodze judo – mimo, że swoją przygodę rozpoczął z naszym sportem rozpoczął we wrześniu tego roku postanowił wystartować i tanio skóry nie oddał – stoczył trzy pojedynki, które mimo niekorzystnego bilansu kosztowały sporo wysiłku jego przeciwników i naprawdę można być dumnym z jego postawy. W kat. wiekowej M3 w wadze +100kg wystartował jeszcze trener Tomek, któremu dwie wygrane spośród trzech walk umożlliwiły stanięcie na ostatnim, trzecim stopniu podium.

Kolejny start dla tego grupy wiekowej czeka nas 18 marca na własnym terenie, czyli podczas II Otwartej Pomorskiej Ligii Masters i Amatorów w Judo organizowanej przez nasz klub.