W dniach 19 i 20 marca reprezentanci UKS GRIZZLY GDAŃSK brali udział w XIII. Wielkopolskim Międzyanrodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie będący dla Młodzików i Juniorów Młodszych jednocześnie Pucharem Polski. Łącznie startowało ponad 1000 zawodników w większości z Polski, ale również i z krajów ościennych, którzy reprezentowali ponad 150 klubów. W kategorii wiekowej U13 wystąpili w sobotę Kacper Płachecki [-30kg], Adrian Sałata [-36kg] oraz Ala Płachta [-52kg] i Marysia Stola [-40kg]. Panowie stoczyli po jednej walce i niestety ulegli swoim przeciwnikom, jednak panie nie zawiodły i Alicja Płachta po dwóch wygranych walkach i jednej przegranej zajęła miejsce pierwsze wracając z Suchego Lasu ze złotym medalem, a Marysia Stola po jednej wygranej i jednej przegranej wywalczyła medal z brązu. I w ten sposób z uśmiechami na twarzy mogliśmy klubowo spędzić kilka godzin w miejscowym aquaparku.

W kolejnym dniu walki rozpoczęli juniorzy młodsi – zarówno Michał Jaremczuk jak i Kacper Sałata startowali w kat. wag. do 66 kg. Kacper rozpoczął w pięknym stylu swoją walkę i prowadził z przeciwnikiem na kary cały czas intensywnie atakując, jednak chwila nieuwagi pod koniec walki spowodowała lot na ippon przez harai-goshi, niestety w wykonaniu przeciwnika. Michał Jaremczuk walczył z sercem i pierwszą walkę wygrał poprzez karę przeciwnika, jednak wynikająca z jego mocnego ataku i niemożnością wykonania innej obrony przez rywala niż uchwyt za nogawkę, który to obecnie jest zakazany w judo sportowym. Niestety w kolejnej walce uległ bardzo mocnemu przeciwnikowi i w ten sposób obaj panowie zakończyli start w tym Pucharze Polski.

Po zakończeniu zawodów w Suchym Lesie całą brygadą udaliśmy się do pobliskiego Lubonia, gdzie na tamtejszej hali sportowej odbywał się pierwszy z trzech Pucharów Polski Seniorek i Seniorów, w którym udział brała w kat. wag. do 57 kg trenerka Monika. Prócz wielu walk zdążyliśmy na walkę finałową trenerki Moniki z koleżanką klubową Magdaleną Miller, którą to niestety Monika przegrała przez skutecznie wykonane przez przeciwniczkę duszenie – wcześniej miała za sobą trzy wygrane walki, które doprowadziły ją do finału. Mimo tej przegranej, to i tak świetny wynik z Ligii. Nasi młodzi zawodnicy mogli podziwiać na lubońskiej macie wielu zawodników z całej Polski, w tym członków i trenerów Kadry Narodowej i Olimpijskiej.