Tycjan Staniszewski Photography

Tycjan Staniszewski Photography

W niedzielę na osowskich matach mogliśmy spotkać „nieco” starszych judoków, bo w wieku powyżej 30 lat. W zeszłym roku wpadliśmy na pomysł stworzenia zawodów dla grupy wiekowej Weteranów – osób, które zakończyły już kilka lat temu swoją karierę wyczynową, jak i amatorów, którzy swoją przygodę z judo rozpoczęli już w wieku dojrzałym. Warto wspomnieć, że judocy – weterani z Grizzly Gdańsk dość mocno reprezentują nasz klub na zewnątrz właśnie w zawodach skierowanych do nich i zdobywają medale na Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski dla Weteranów.

Niedzielny poranek powitał 40-sto osobową grupę dojrzałych mężczyzn, którzy byli chętni do stoczenia paru walk dla podtrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego – a przede wszystkim sprawdzenia siebie w warunkach bojowych. Z racji różnic w wieku oraz wagach system walk został podzielony na kategorie wiekowe od M1 do M3 [co 10 lat od ukończenia 30 roku życia], a tutaj nastąpił jeszcze podział na kategorie wagowe co dziesięć kilogramów począwszy od wagi do 70kg. Byli i tacy, którzy postanowili wystartować w dwóch różnych „wagach” w tej samej kategorii wiekowej, a na osłodzę serca można było jeszcze wystartować w kategorii „open”, czyli wszechwag, gdzie waga lekka mogła zmierzyć się z wagą +100kg – do tej rywalizacji przystąpiło 12 zawodników. Najmłodszy zawodnik [amator – stąd możliwość przystąpienia do zawodów] miał 27 lat, a najstarszy 67 – także nie ma obaw – JUDO można trenować w KAŻDYM WIEKU!

W trakcie walk można było zobaczyć poświęcenie i chęć wygranej niewiele mniejszą niż ta, którą reprezentowały dzieci dzień wcześniej. Dużo pięknych technik, wiele emocji, na całe szczeście żadnych poważniejszych kontuzji.

Prócz nadzoru nad przebiegiem walk, sędzia główny zawodów Pan Jarosław Niewiadomski, miał jeszcze jedno zadanie w trakcie turnieju: wybrać najlepszego zawodnika zawodów. Tytuł ten wywalczył zawodnik naszego klubu Paweł Stopieński, który stoczył łącznie z kategorią OPEN 6 walk wygrywając praktycznie wszystkie przez Ippon. Paweł był w swojej kategorii do 90kg oraz w Open pierwszy – także na jego szyi zawisły dwa złote medale.

Również pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej wywalczył Krzysiek Kędziora [M2, -90kg], który wygrał 0ba swoje pojedynki przez ippon.

Maciej Grzegorczyk [M1, -80kg] wyszarpał brąz przegrywając swoją pierwszą walkę, a drugą wygrywając przez waza-ari.

Łącznie wystartowało dokładnie 40 zawodników z 9 klubów Polski Północnej w tym i z dalekiego wschodu, bo aż z Ełku – gratulujemy zacięcia! Same zawody przebiegały w naprawdę spokojnej i bardzo przyjaznej atmosferze.

Więcej zdjęć pojawi się po dokonaniu obróbki przez naszego fotografa – Dark Darko Kilanowskiego.

Wyniki II OTWARTEJ POMORSKIEJ LIGII MASTERS I AMATORÓW W JUDO

sdr