Drodzy Państwo,
minął prawie tydzień od obozu w Sominach, za który chciałem, w imieniu całego zespołu trenerskiego, podziękować i Dzieciom i Państwu!
Z naszej perspektywy był to obóz bardzo udany, chyba najspokojniejszy w przeciągu ostatnich paru lat – oczywiście kilka dram było, ale wszystko w dolnej granicy normy ;)!
Dziękujemy Państwu za zaufanie w oddaniu w nasze ręce Waszych najdroższych skarbów – Waszych Dzieci – wiemy, że w wielu wypadkach był to bardzo trudny okres zarówno dla Was jak i dla Nich – spora część była pierwszy raz poza domem bez rodziców. Obawialiśmy się tego, ale trzeba przyznać: prócz paru łez i kilku przytuleń nasi młodzi judocy poradzili sobie ze stresem związanym z tęsknotą – również dzięki Państwa współpracy z nami.
Na pewno była to spora szkoła, dla najmłodszych szczególnie, w obszarach samodzielności, wytrwałości, odwagi w trakcie atrakcji i zabaw, ale też relacjach społecznych, bo nie jest łatwo przebywać z kimś 24h/7 jedząc, trenując, śpiąc i dzieląc każdą z nim chwilę, a wiadomo – nie wszyscy się lubią.
Poznaliśmy też wiele nowych stron naszych zawodników, którzy nas często zaskakiwali: ci cisi na treningach okazywali się duszami towarzystwa, ci głośni czasem odwrotnie; zaradnością, umiejętnością zarządzania „swoimi ludźmi”, talentami, wiedzą, doświadczeniem w wielu dziedzinach, humorem, pozytywnym nastawieniem itd. itp. – można by to wymieniać jeszcze godzinami.
Oczywiście było też i kilka negatywnych wydarzeń: kłótnie, spinki, ale nic, co nie porządkowałoby relacji międzyludzkich. A przy takim wysiłku fizycznym, wysokich temperaturach, a przede wszystkim nowych dla wielu sytuacjach – nie jest trudno o lekki wybuch emocji. Natomiast warto stwierdzić jedno: takie wydarzenia były marginesem i szybko przemijały.
Myślę, że się powtórzę z tym, co napisałem Państwu na naszym profilu wyjazdowym na fb: macie Super Dzieci! Gratulujemy Wam Mamo i Tato!
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaufanie i współpracę, a ten miliard zdjęć na fb niech będzie dla naszych Grizzly wspaniałym wspomnieniem w przyszłości!
W imieniu zespołu trenerskiego z Somin w osobach trenerów Moniki i Michała
trener Tomek Chróścielewski