W sobotę odbył się drugi turniej w tym sezonie Żukovia Judo Cup, w którym wystartowało 18 dzielnych Misiaków. Zawody bardzo dobrze zorganizowane, walki naprawdę dobrze sędziowane, więc i nasi zawodnicy mogli się wykazać przywożąc łącznie 14 medali: 4 złote, 4 srebrne, 6 brązowych. Na żukowskich matach stanęło ok 400 zawodników z całego Pomorza, a zawody przyjęły charakter międzynarodowy ze względu na gości z Irlandii.

W pierwszej grupie w rocznikach 2013 i 2014 wystartowało 5 reprezentantów naszego klubu, którzy zdobyli dwa złota: Marcel Weltrowski, który bezkonkurencyjnie zmiótł wszystkich rywali z maty podobnie jak Stasiu Tomicki. Srebro wywalczył Łukasz Chróścielewski, który spośród 4 walk wygrał dwie, a po brąz sięgnął Franek Kowalski, którego bilans pojedynków wyniósł 1:2. Kosma Staniecki stoczył dwie walki, ale w obu uległ przeciwnikom, choć przyznać należy, że nie poddawał się łatwo.

Druga grupa [roczniki 2011 – 2012] była najliczniej reprezentowana przez naszych zawodników i wystąpiło tutaj 10 Grizzly. Po złoto sięgnął Antoni Wiśniewski wygrywając 4 walki, po srebro Konrad Dębowski z bilansem walk 3:1 oraz Tobiasz Jatkiewicz. Brąz padł łupem następujących zawodników: Alek Tubek, Lila i Leon Szewczyk, Szczepan Dietrich, Jarowit Rytlewski. Tuż za podium na miejscu 5 stanęła Lena Bednarek oraz Weronika Kwapis.

Trzecia grupa to start Leny Jatkiewicz oraz Poli Wiśniewskiej. Pierwsza z zawodniczek uległa w obu swoich pojedynkach rywalkom zajmując 5 miejsce w wadze do 40kg. Pola Wiśniewska była tym razem bezkonkurencyjna i wygrała przez ippon wszystkie 4 walki. Postawa godna pochwały – w szczególności w ostatniej walce, która przegrywała, a w ostatnich sekundach wykonała piękną technikę, która pozwoliła jej zgarnąć złoto.

W ostatniej grupie mieliśmy już tylko jednego reprezentanta: Wojtka Szwackiego, który w kat. wag. do 73 kg zajął miejsce drugie.

Zawodnikom gratulujemy i wyników i postawy!