W sobotę 21.09.2019 Klub Judo Grizzly Gdańsk wraz z zaprzyjaźnioną drużyną z UKS De La Salle wyruszył do Słupska na podbój tamtejszych mat. Reprezentowało nas 5 zawodników, którzy przywieźli 3 medale. Miejsce 2 wywalczyła w wadze do 44 kg Maja Grochowiecka z bilansem dwóch wygranych [w łącznie 9 sekund] i jednej przegranej – finałowej – walki. Mateusz Szafrański [-46kg] przegrał swój pierwszy pojedynek, ale zaraz nadgonił kolejnymi dwoma wygranymi i sięgnął po brąz. Medal tego samego koloru wywalczył Szymon Zdunek [-50kg] wygrywając jedną walkę spośród trzech.

Nie był to zbyt udany start dla Piotra Rychtera [-55kg] i Mateusza Sawczyszyna [-35kg], no ale początki sezonu startowego nigdy nie bywają łatwe, jednak nie wolno się poddawać i należy pamiętać, że w judo nie ma porażek – jest wygrana lub nauka, z której należy wyciągnąć wnioski.

Natomiast w najbliższą środę 25 września o godzinie 16:00 i 17:30 chcieliśmy zaprosić na dużą salę judo AWFiS wszystkich judoków [z Trójmiasta i nie tylko] na treningi techniczne [połączone z randori] z Hirokawa Shoshin – asystentem trenera Kadry Narodowej Japonii Kosei Inoue. Trening ten ma być zaczątkiem tzw. „kliniki Judo” w Polsce.
16:00 – 17:30 – trening grupy wiekowej dzieci [powyżej 10 roku życia], młodzików i juniorów młodszych
17:30 – 19:30 – trening dla grup wiekowych młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec i senior.

Zapraszamy wszystkich judoków i zainteresowanych naszą dyscypliną, bo jest to trening naprawdę wyjątkowy!