W słoneczną pogodę na matach SGKS Wybrzeże odbyły się dzisiaj Mistrzostwa Regionu Pomorskiego Młodzików i Juniorów. Reprezentowało nas łącznie 4 zawodników. W kategorii juniorów młodszych w wadze do 73kg wystartował Kacper Sałata po ponad rocznej przerwie – premiera po takiej pauzie bywa trudna i tak właśnie było w tym wypadku. Starszy Sałat stoczył dwie walki i niestety obie przegrał.

W kategorii młodzik/młodziczka podobną przygodę zaliczyła Maria Stola [-52kg], która powróciła do startów po kontuzji. Bilans jednej wygranej i trzech przegranych walk pozwolił jej na zajęcie miejsca czwartego.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Alicja Płachta [-63kg], która stoczyła dwie wspaniałe walki wygrane: pierwszą wygrała w 7 sekund odkręcając przeciwniczkę, natomiast druga była pięknym pokazem judo ze strony naszej zawodniczki – została rzucona na waza-ari, następnie sama rzuciła również na waza-ari i złapała wyższą o ponad głowę rywalkę w trzymanie, które pozwoliło jej na zakończenie walki przez ippon. Niestety w kolejnej walce Alicja musiała uznać wyższość koleżanki i trzeci pojedynek zakończył się dla niej przegraną. Musimy pochwalić naszą zawodniczkę za bardzo dobrą postawę, waleczność i mnóstwo serce do walki, które to cechy pozwoliły zgarnąć jej medal srebrny.

Równie walecznie podszedł po swojej kontuzji Adrian Sałata [-55kg], który bez problemu wygrał dwie pierwsze walki na ippon. W kolejnej, w pojedynku o wejście do finału, uległ rywalowi. Kolejna walka to bitwa o brąz, którą to Adek ponownie wygrał na ippon. Postawa Adriana godna pochwały nie tylko na sam fakt wyrwania medalu brązowego, ale bardziej z tego powodu, że niecałe dwa miesiące po kontuzji kolana ma już chęć i moc do ponownych startów i to z takim wynikiem! Gratulujemy!

Podsumowanie:

Alicja Płachta [-63kg] [++-] – 2m

Adrian Sałata [-55kg] [++-+] 3m

Maria Stola [-52kg] [+—] 4m

Kacper Sałata [-73kg] [–]