W sobotę 18 lutego odbyły się najważniejsze zawody na północy Polski dla grup wiekowych młodzik, junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec – Mistrzostwa Regionu Północnego w Judo. 440 judoków reprezentowało 49 klubów z 4 województw północnych. W turnieju tym udział wzięło ośmioro naszych zawodników w grupach młodzik, junior młodszy i junior.

Były to zawody dla naszego klubu udane, ponieważ wywalczyliśmy łącznie całe podium Mistrzostw Regionu Północnego w Judo: złot, srebro i brąz – co prawda w różnych kategoriach wiekowych i wagowych, ale bezspornie mamy w naszym klubie Mistrzynię, Vice Mistrzynię i brązowego medalistę Regionu Północnego!

Szans konkurencji nie dała Pola Wiśniewska w kat. wag. do 57 kg w młodziczkach, która stoczyła trzy zwycięskie pojedynki i sięgnęła po złoto zostając Mistrzynią Regionu Północnego w swojej wadze. W tej kategorii wiekowej wystartowało jeszcze dwóch naszych reprezentantów: Szymon Dąbrowski [-46kg] oraz Maja Szwacka [-44kg], którzy odpadli w rundach eliminacyjnych.

W następnej kolejności wystartowali juniorzy młodsi: w wadze do 73 kg reprezentowali nas Mateusza Szafrański i Wojciech Szwacki, a w kat. wag. do 57 Maja Grochowiecka. Szafran, krótko po chorobie, stoczył pięć walk, w tym dwie trwające ok. 6 minut, kończąc zwycięsko w sposób widowiskowy 4 pojedynki, dzięki czemu na jego szyi zawisł medal brązowy. Wojtek, z bilansem 2 wygranych i 2 przegranych walk, zajął miejsce tuż za podium, czyli piąte. Po 3 latach na tatami powróciła Maja Grochowiecka, która stoczyła 3 walki – uległa przeciwniczce jedynie w finale i poprzez to została Vice Mistrzynią Regionu Północnego ze srebrym medalem na szyi.

W juniorach mieliśmy jednego reprezentanta – Bartłomieja Groena [-81kg], który zakończył swoje walki na rundzie eliminacyjnej.

Wyniki końcowe:

  1. Młodzicy
  • Pola Wiśniewska [-57kg] – 1m – Mistrzyni Regionu Północnego w Judo Młodziczek
  • Szymon Dąbrowski [-46kg] – runda eliminacyjna
  • Maja Szwacka [-44kg] – runda eliminacyjna

2. Junior Młodszy

  • Maja Grochowiecka [-57kg] – 2m – Vice Mistrzyni Regionu Północnego w Judo Juniorek Młodszych
  • Mateusz Szafrański [-73kg] – 3m – brązowy medalista Mistrzostw Regionu Północnego w Judo Juniorów Młodszych
  • Wojciech Szwacki [-73kg] – 5m

3. Junior

  • Bartłomiej Groen [-81kg] – runda eliminacyjna.