Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Koszalinie zakończyły się dla nas 90% skutecznością: troje startujących i trzy brązowe medale. Z takiego wyniku możemy być naprawdę dumni.

W kat. wag. do 48 kg reprezentowała UKS Grizzly Gdańsk Marysia Stola, która jeszcze przed wakacjami zmagała się z kontuzją kolana a rehibilitację zakończyła dopiero przed paroma dniami. Tym bardziej cieszy trzecie miejsce w tak znaczącym turnieju. Marysia stoczyła łącznie cztery walki, spośród których przegrała dwie i wygrała kolejne dwie. Postawa naszej zawodniczki może naprawdę cieszyć tym bardziej, że nie zrażała się błędami sędziowskimi i dała z siebie wszystko by stanać na podium.

Alicja Płachta wystartowała w bardzo mocnej wadze do 63 kg, gdzie stoczyła, podobnie jak jej koleżanka klubowa, cztery walki – przegrała trzy i wygrała jedną, które to zwycięstwo zagwarantowało jej brązowy medal. Ala walczyła bardzo rozsądnie próbując wielokrotnie wykonać różne techniki, a w walce o brąz oddała wiele sił i mocy.

W kat. wag. do 42 kg, która była jedną z najmocniej obsadzonych w całym turnieju, wystartował Adrian Sałata. Już pierwsza walka dała mu ostro w kość, bo trwała prawie dwukrotnie dłużej niż podstawowy czas walki, ale nasz „Sałat” szybko się pozbierał i przystąpił do kolejnej. Początkowo ją prowadził na waza-ari, jednak tym razem rywal był mocniejszy i nasz Grizzly musiał uznać jego wyższość. Trzecia walka, to ewidetna dominacja Adriana, który zakończył ją w 37 sekund i dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium przywożąc do domu medal brązowy.

Oby tak dalej!