W sobotę na zaspiańskiej macie stanęło do boju 14 zawodników i zawodniczek naszego klubu, którzy do domu zabrali ze sobą 9 medali.

Piękne walki stoczył Julian Pielaszkiewicz, który wygrał 4 pojedynki na wysokie rzuty i zgarnął złoto w wadze do 25 kg. W tej samej kategorii wagowej wystartował Karol Pisarczyk, który wyszarpał medal srebrny wygrywając dwie walki spośród czterech. W ich roczniku mieliśmy jeszcze dwoje reprezentantów: Julię Mrozek [2 miejsce w kat. wag. do 26,1kg] oraz Vincenta Tarasiewicza, dla którego nie był to jednak start udany mimo całkiem dobrego początku. Na tym zakończyliśmy rywalizację zawodników z roczników 2010/2011.

Kolejni na macie stanęli judocy urodzeni w latach 2006-2009. Tutaj nasze grono było dość spore – 10 startujących. W kat. wag. do 47,5kg mieliśmy dwóch reprezentantów: Huberta Helowicza [1 miejsce, 2 walki wygrane] oraz Jerzego Witta [3 miejsce, 2 walki przegrane]. W wadze do 44kg mieliśmy przedstawicielkę w osobie Mai Grochowieckiej, która po stoczeniu dwóch wygranych walk sięgnęła po złoto. Kategoria wagowa do 50kg nie była dla nas zwycięzką mimo całkiem niezłej postawy Benka Wojtaszewskiego, który stoczył dwa pojedynki, w których niestety musiał uznać wyższość rywali. Podobnie w wadze do 35kg reprezentowanej przez Mateusza Maciejewskiego [3 porażki], któremu zabrakło po prostu doświadczenia. Adam Molik, Mateusz Szafrański i Szymon Zdunek toczyli pojedynki – często bratobójcze – w kat. wag. do 44,5kg, w której Szafran zgarnął złoto [4 wygrane], Zduńcio srebro [3 wygrane, 1 przegrana], a Molo uplasował się tuż za podium na 4 miejscu. Bardzo mocne pojedynki toczył Paweł Pielaszkiewicz [kat. wag. do 35kg], który uplasował się na pozycji 5 mając na koncie dwie przegrane i jedną wygraną walkę.

Pięknie uzupełnił bilans medali Mateusz Sawczyszyn [-27kg], który rozbijał bank raz za razem wygrywając, bez problemu, cztery pojedynki. Niestety w piątym, finałowym, sędzia wskazał przeciwnika jako zwycięzcę, mimo że Sawczyn wykonał jako pierwszy rzut, który nie został uznany. Rzadko się czepiamy pracy sędziów, ale tutaj trudno o tym nie wspomnieć, bo Mateusz, tym razem, naprawdę zasłużył na złoto, a przeciwników miał wymagających.