W sobotę 25 marca dzielnych 13 Misiaków ruszyło na podbój Grudziądza. Udało im się wyszarpać łącznie 4 medal złote, dwa brązowe oraz stanąć poza podium dwukrotnie na miejscu 5, jednokrotnie na 7 i trzykrotnie na 9. Wszystkim zawodnikom gratulujemy postawy i walk oraz wygranych.

Na grudziądzkich matach stanęło ok 360 judoków z całej Polski północnej. Zawody były dość mocno obsadzone – nie było tu też ulgi dla naszych dziewczyn, bo specyfika turnieju polega na tym, że brak tu osobnych kategorii dla Pań, ale nasze świadomie podjęły tu wyzwanie i ruszyły w bój Pola Wiśniewska w wadze do 55kg stanęła po 3 pojedynkach, w tym jednym wygranym, na miejscu 5, natomiast Lila na miejscu 9 po dwóch przegranych, ale w jednym z pojedynków dokonała takiego wyczynu rzutem o-goshi [szkoda, że na waza-ari a nie na ippon], że takiego huku dawno ziemia grudziądzka nie usłyszała – końcowa Lila zajęła miejsce 9.

Tymczasem złoto wpadło w ręce, pozostającego w dobrej formie Marcela Weltrowskiego [-38kg, 4 wygrane walki], Franciszka Wojczaka [-70kg, 2 wygrane walki], Bartka Chróścielewskiego [-36kg, 4 wygrane pojedynki] i Antoniego Wiśniewskiego [-33kg, 3 wygrane pojedynki]. Brąz padł łupem Filipa Żyło [-38kg, 1 pojedynek przegrany i 2 wygrane] oraz Dominika Daczyńskiego [-55kg, 2 przegrane i 2 wygrane].

Tuż poza podium stanął Tobiasz Jatkiewicz [-36kg, 2 przegrane i 2 wygrane pojedynki]. Bardzo dobre walki stoczyli Adam Wróblewski [-32kg, 2 przegrane, 2 wygrane] i z podobnym bilansem walk debiutujący Denys Pazanenko [-35kg], Leon Szewczyk [-46kg, 2 przegrane, 1 wygrana], Kosma Staniecki [-29kg, 2 przegrane]. Pamiętajmy o tym, że wynik nie jest decydujący i obalający jakiekolwiek umiejętności judoki – czasem bywa, że trzeba wziąć rozpęd i potem pokazać swoją prawdziwą twarz wojownika. Ze strony trenerów – jak zawsze – wielka piątką za odwagę do stanięcia na macie naprzeciwko przeciwników!

Podsumowanie:

miejsca I:

 1. Marcel Weltrowski
 2. Franciszek Wojczak
 3. Bartosz Chróścielewski
 4. Antoni Wiśniewski

miejsca III:

 1. Filip Żyło
 2. Dominik Daczyński

miejsca V:

 1. Pola Wiśniewska
 2. Tobiasz Jatkiewicz

miejsca VII:

 1. Adam Wróblewski

miejsca IX:

 1. Denys Pazanenko
 2. Kosma Staniecki
 3. Liliana Szewczyk
 4. Leon Szewczyk