Na najważniejszej imprezie w naszym regionie reprezentowli nas w niedzielę dzielnie młodzicy: były to Mistrzostwach Regionu Pomorskiego Juniorów i Młodzików, które odbyły się na obiektach SGKS Wybrzeże. Było to bardzo sportowy weekend dla Grizzly Gdańsk – w sobotę VIII Grizzly Judo Cup a w niedzielę dwa turnieje, bo wyżej wspomniany oraz dodatkowo jeszcze organizowane również przez nas III Mistrzostwa Pomorza Weteranów w Judo.

W Mistrzostwach Regionu Pomorskiego wystartowało 6 zawodników naszego Grizzly Gdańsk, w tym dla czwórki z nich była to kompletnie nowa i bardzo trudna kategoria wiekowa.

Kacper Płachecki [-46kg] dość szybko wygrał dwie walki – w tym jedną bratobójczą z Szymonem Zdunkiem i stanął na najwyższym stopniu swojej wagi, a tuż za nim uplasował się ze srebrem na szyi jego klubowy kolega. W wadze do 50kg reprezentował nas Janek Filipiak, któremy wygranie jednej walki i porażka w dwóch kolejnych pozwoliły zająć pechowe miejsce tuż za podium, czyli czwarte – ale były to niezłe boje! Do formy powraca powoli Maria Stola [-52kg, II miejsce], która wygrała dwa pojedynki i uległa przeciwniczce w finale. Adrian Sałata [-55kg] stoczył łącznie cztery walkiz bilansem dwóch wygranych i dwóch przegranych, co dało mu miejsce piąte – pozostał lekki niesmak, bo medal był naprawdę w zasięgu ręki! Bartek Groen [-60kg] trafił na bardzo mocną grupę i odpadł z rywalizacji po stoczeniu jednej walki.

Gratulujemy postawy i stylu stoczonych walk – jeszcze trochę nas pracy czeka, ale ogólnie z wyników tego turnieju można być naprawdę zadowolonym.

Wyniki prezentują się następująco:

Kacper Płachecki [-46kg] – 2w – 1 miejsce
Szymon Zdunek [-46kg] – 1w, 1p – 2 miejsce
Jan Filipiak [-50kg] – 1w, 2p – 4 miejsce
Maria Stola [-52kg] – 2w, 1p – 2 miejsce
Adrian Sałata [-55kg] – 2w, 2p – 5 miejsce
Bartosz Groen [-60kg] – 1p – udział