W ostatni piątek trenerzy naszego klubu, a w szczególności trenerka Monika, mieli okazję pokazać swoje umiejętności oraz nauczyć się wielu nowych technik walki wręcz na V. Pomorskim Seminarium Formacji Mundurowych z Systemów Walk. Bardzo miła i przyjazna atmosfera wśród funkcjonariuszy z Pomorza z różnych formacji mundurowych sprzyjała nauce. Panowało ogromne zainteresowanie ze strony wszystkich uczestników seminarium, a wynikało ono z tego, że każdy tu przybyły chciał się nauczyć czegoś nowego, co pomogło by powiększyć, ale i też udoskonalić zakres posiadanych technik, które pomogą im zarówno w trakcie służby, jak i poza nią.

Seminaria takie są ogromną dawką wiedzy, która w obecnych czasach, kiedy to funkcjonariusze są coraz częściej narażeni na atak – według statystyk liczba napaści rośnie drastycznie z roku na rok – jest bardzo potrzebna w celu ochrony zdrowia i życia własnego, ale też koleżanek i kolegów z pracy. Ważnym aspektem jest tutaj to, że techniki tutaj nauczane prowadzą w większości do takiego obezwładnienia agresora, aby nie wyrządzić mu niepotrzebnej krzywdy.

Organizatorem głównym tego seminarium jest gdańska Służba Więzienna, a nasze uczestnictwo było możliwe dzięki osobie ppor. Andrzeja Kurzawskiego, który był głównodowodzącym całego zamiesznia.

Wkład w Seminarium mieli tutaj również młodzi zawodnicy naszego klubu w osobach Piotra Rychtera, Kacpra Kaczmarka, Adriana Sałaty, Szymona Zdunka, Eryka Jodko-Narkiewicz oraz Krzyśka Skamielskiego, którzy okrasili szkolenie pokazem swoich umiejętności gimnastycznych, akrobatycznych oraz, przede wszystkim, judockich za co otrzymali gromkie brawa od przybyłych funkcjonariuszy z takich formacji jak Policja, Morski Oddział Straży Granicznej, Żandarmeria Wojskowa, Marynarka Wojenna RP, Siły Powietrzne RP, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Celna, Służba Ochrony Lotniska i Służba Ochrony Kolei.

Poniżej krótki film relacjonujący przebieg seminarium: