Na samym początku chcieliśmy serdecznie podziękować Rodzicom naszych 31 Misiów, które wystartowały w tym turnieju, za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu, a co za tym idzie, umożliwieniu startu swoim Pociechom w tak ważnych dla nich zawodach. Dlaczego ważnych? Ano dlatego, że wielu medalistów tegoż turnieju zostało również i medalistami zawodów krajowych oraz międzynarodowych na poziomie seniorskim. Także, być może, mieliśmy możliwość oglądania przyszłych gwiazd naszego polskiego Judo ;).

UKS Grizzly Gdańsk reprezentowało łącznie, jak już wcześniej wspomniano, 31 zawodników w czterech grupach wiekowych. Sam turniej przebiegał bardzo sprawnie, bez większych opóźnień a udział w nim wzięło 596 judoków z całej Polski, którzy reprezentowali ok. 30 klubów. Nasi mali samurajowie mieli też możliwość stoczenia swoich pierwszych walk międzynarodowych, ponieważ wystąpiła tu również silna grupa zawodników z Rosji.

Pierwsi na macie wystartowali wojownicy reprezentujący roczniki 2005 oraz 2006. Łupem naszym padły tutaj trzy medale:

Miejsca II:

– Bartek Brzozowski – 38kg

– Szymon Zdunek – 29kg

Miejsca III:

– Jan Durma – 25kg

Po sukcesach w Toruniu poznaliśmy naszego Brzozę z zupełnie innej strony i okazało się, że ma w sobie więcej woli walki niż przewidywaliśmy: szedł jak dziki co rusz kończąc przed czasem.

A tym razem nie zawiódł Szymek, który uległ jedynie w jednej walce silniejszemu przeciwnikowi, natomiast w pozostałe stoczył w stylu, w którym mogliśmy go poznać wcześniej: konsekwentnie, spokojnie, rozsądnie i technicznie.

Miejsca punktowane, ale poza podium zajęli:

Miejsca VII:

– Kuba Rzeczkowski – 25kg

– Damian Koc – 26kg

Druga tura, to roczniki 2003 i 2004. Reprezentacja liczyła tutaj pięć osób, ale miejsca medalowe oraz punktowane zajęli:

– Maria Stoła – 32kg – miejsce II

– Sebastian Zbytniewski – 42kg- miejsce V

Marysia trafiła w swojej wadze jedynie na jedną silniejszą koleżankę a pozostałe walki stoczyła bardzo spokojnie i również kończąc je najczęściej przed czasem. Sebastian, jak zawsze, dostarczył trenerom sporo emocji szczególnie w walce o miejsce trzecie, którą, niestety, przegrał, ale z jego piątego miejsca jesteśmy w szczególności dumni, ponieważ wywalczył je naprawdę do samego końca z sercem!

Trzeci rzut, to roczniki 2007 i 2008 a reprezentowali nasz klub oraz zdobyli miejsca medalowe i punktowanie następujący wojownicy:

– Hubert Hellowicz – 38kg

– Tymek Kędziora – 24kg – stoczył 6 walk, z których 4 wygrał!!!

– Tomek Rychert – 26kg

– Piotr Rychter – 30kg

– Jurek Szubzda – 26kg.

Miejsca IX:

– Ignaś Anaczkowski – 26kg

W tych rocznikach liczba walk była szczególnie duża ze względu na liczbę zawodników. I tak szczególna duma rozpiera nas z postawy Tymka Kędziory, który stoczył łącznie 6 walk, z których wygrał 4 a zajął dopiero miejsce VII. Także to już świadczy o tym, ile osób brało udział w tym turnieju! Bardzo fajne walki stoczyli Wojtek Gaik i Jurek Witt, którzy często zaskakiwali pomysłami na zakończenie swoich walk!

Kolejna tura, to tura młodzików, którą reprezentowało jedynie dwóch Grizzlych: Michał Jaremczuk w wadze do 55 kg oraz Kacper Sałata do 60 kg. Obaj zajęli miejsca trzecie spotykając na swojej drodze zawodników reprezentujących różny poziom. Michał zaczął się powoli otwierać w walce i prowadzić je coraz bardziej taktycznie i tak samo zachował się Kacper, który konsekwetnie dążył do swojej techniki- skutecznie zresztą ją parokrotnie wykonując.

Ogromne podziękowania należą się naszemu juniorowi młodszemu Staszkowi Szymańskiemu, który od samego rana do późnych godzin wieczornych pomagał zarówno przy obsłudze samych zawodów jak i w pracach porządkowych po nich!

Link do paru zdjęć: TURNIEJ MIKOŁAJKOWY „TO MY GDAŃSKIE LWY” [30.11.2014]

W niedługim czasie pojawi się pełna galeria zdjęć wykonanych przez Tomka Maruszaka!