W sobotę 13.04 na podbój Ełku wyruszyła grupa siedmiorga Grizzly, która do Gdańska przywiozła z Masuria Judo Cup 2 medali 5: jeden srebrny oraz cztery brązowe – także plan został wykonany w 71% ;).

Na pierwszy ogień wyruszył Mateusz Sawczyszyn [SP81 Gdańsk, -34kg], który w pierwszej walce doznał porażki, ale kolejne trzy stoczył już przed czasem rzucając na wysokie techniki i zbierając gromkie brawa na widowni, co pozwoliło mu zgarnąć brąz i zająć trzecie miejsce na podium. Jego śladami poszedł Borys Rytlewski [-60kg], który mimo niepowodzenia, również zabrał ze sobą brąz do Gdańska. Mateusz Szafrański [SP w Chwaszczynie, -46kg] stoczył łącznie trzy pojedynki z czego jeden wygrał i to pozwolłi mu zająć miejsce tuż za podium – piąte. Walkę o brąz przegrał ledwo, ledwo, ale tak czasem bywa i warto tylko wyciągnąć wnioski z tej nauki. Piotr Rychter [SP81 Gdańsk, -50kg], przy podobnym bilansie walk jak Szafran, wylądował na miejscu 7. W międzyczasie Maja Grochowiecka [SP82 Gdańsk, -44kg] stoczyła dwie walki, co pozwoliło zająć jej miejsce drugie – jak zawsze odczuć można było u naszej zawodniczki niedosyt z powodu tak niewielkiej ilości pojedynków ;). W kategorii wiekowej młodzika mieliśmy dwóch reprezentantów – Kacpa Płacheckiego [SP81 Gdańsk, -50kg] oraz Jana Filipiaka [SP w Chwaszczynie, również -50kg]. Kapi stoczył cztery walki [2 wygrane], które pozwoliły mu stanąć na najniższym stopniu podium. Janek stawał również czterokrotnie na macie wygrywając trzy pojedynki i również zgarnął brąz w tej mocnej grupie.

Zawody dobrze zorganizowane, ciekawe nagrody, konkursy dla uczestników a wszystko to w pięknej atmosferze Mazur. Z całą pewnością będzie to kolejny turniej, który zagości na stałe w kalendarzu naszych zawodów.

Wyniki:

Mateusz Sawczyszyn [1p, 3w] – 3m
Borys Rytlewski [2p] – 3m
Mateusz Szafrański [2p, 1w] – 5m
Piotr Rychter [2p, 1w] – 7m
Kacper Płachecki [2p, 2w] – 3m
Jan Filipiak [1p, 3w] – 3m
Maja Grochowiecka [1p, 1w] – 2m